Női Férfi

Bajnokság

2024. március 28, csütörtök 19:18

Vereséget szenvedtünk Dunaújvárosban

Hiába vezetett a szünetben még három találattal, a végén tizenkétgólos vereséget szenvedett a NEKA NB I-es női csapata a DKKA otthonában a K&H kézilabda liga tizennyolcadik fordulójában.

K&H női kézilabda liga – 18. forduló

Dunaújvárosi Kohász KA–NEKA 32–20 (11–14)

Dunaújváros, Dunaújvárosi Sportcsarnok, 120 néző. Vezette: Bíró Ádám, Kiss Olivér Bende.

Dunaújvárosi Kohász KA: Oguntoye – Agócs 3, Trawczynska, Borgyos 2, Nick 1, Szalai B. 7, Sallai N. 1. Csere: Wéninger (kapus), Moreno, Paróczy 6 (1), Arany 1, Bouti 4, Török F. 2, Gajdos 2, Horváth A. 2, Lakatos P. 1. Vezetőedző: Paic Róbert.

NEKA: Csapó K. – Miklós K., Lapos, Bató 7 (2), Győri V. 2, Faragó L. 2, Wald 2. Csere: Zaj (kapus), Molnár D. 3, Munteanu-Korodi 2, Alaxai 1, Kriston 1 (1), Fazekas V., Matucza, Berei. Vezetőedző: Bakó Botond.

Az eredmény alakulása. 9. p.: 0–5; 14. p.: 5–7; 19. p.: 5–9; 24. p.: 8–10; 26. p.: 8–13; 30. p.: 11–13; 36. p.: 14–14; 46. p.: 18–19; 58. p.: 31–19.

Hétméteresek: 2/1, illetve 5/3. Kiállítások: 8 perc, illetve –.

A sérüléssel bajlódó Keceli-Mészáros Renáta nélkül utaztunk el Dunaújvárosba, a csapatkapitány, Bató Lili ugyan vállalta a játékot, ám ő sem volt százszázalékos állapotban, Alaxai Zoé pedig, betegség miatt, több edzést kihagyott.

Kicsit több mint négy perc után már időt kellett kérnie a hazai edzőnek, miután csapata nem szerzett gólt, riválisuk viszont hármat is, Bató Lili kétszer, Wald Kíra egyszer zörgette meg a hálót. Csapó Kincső ihletett formában védett, az első négy kapura tartó lövést hatástalanította. A csapatkapitány újabb villanásával és értékesített büntetőjével aztán már öt volt közte. A hazai gólcsend pontosan kilenc perc után szakadt meg, Szalai Babett gyors egymásutánban duplázott. A kezdeti hullámvölgy után ugyan magukra találtak az újvárosiak, ám ezzel együtt is biztosan tartották előnyüket a mieink. Ehhez az is kellett, hogy Csapó Kincső bedeszkázta a kaput a nevelőegyesülete ellen, bőven ötven százalék felett teljesített. Paróczy Sára és Arany Rebeka találata után már Bakó Botond hívta magához együttesét, hiszen már csak kettővel vezettek a boglári lányok, akik sérülés miatt ekkor már elveszítették Miklós Kittit. A rövid játékmegszakítás után ismét vendégpercek következtek, a félidőt aztán Molnár Dorottya ziccere zárta le (11–14).

A fordulás után pillanatok alatt feljött egyre a DKKA, sőt Szalai Babett révén kiegyenlített, így a lehető legjobbkor jött Győri Viktória és Bató Lili szemfüles, üreskapus gólja. A vendéglátó azonban ismét felállt és ledolgozta a hátrányát (18–18). Óriási csata zajlott a pályán, mindkét fél játékába sok hiba csúszott, az izgalmakra azonban nem lehetett panasz. A 47. percben Agócs Alexandra révén vezetett először a találkozón a Fejér vármegyei társulat, mely ezután nagyon elkapta a fonalat, s ellépett hárommal. Bakó mester azonnal időt kért, hogy rendezze a sorokat, ám ezzel sem tudta megakasztani az ellenfél lendületét. A hazaiaknak szinte minden sikerült, nekünk viszont semmi. A Kohász egy 12–0-s rohanást produkált, amellyel fölényessé tette a győzelmét.

Paic Róbert: – Nehéz meccsre számítottunk, ráadásul az esélyesség terhe alatt kellett pályára lépnünk, s ez rányomta a bélyegét az első percekre, sőt a félidőre is. Tudtuk, nyerni kell, ennek ellenére idegesen kezdtünk, sok hibát vétettünk, persze a NEKA kapusteljesítménye is kiváló volt. A második játékrészben egységesen küzdöttünk, mindent megtettünk a sikerért, a védekezésünk még jobb lett, ezt bizonyítja a mindössze hat kapott gól.

Bakó Botond: – Nagyon tartottam attól, hogy lesz egy hatalmas törésünk hiszen tudtam, milyen állapotban érkeztünk meg Dunaújvárosba. A Kisvárda-meccs után nem alakultak a legjobban a dolgok, kérdéses volt még az is, kik tudnak egyáltalán elutazni. Nem tudok rosszat mondani a csapatomról, mert ebben a bajnokságban minden meccsen felszántották a pályát. A második félidőre fizikálisan és mentálisan is teljesen elfogytunk és szétestünk. Voltak olyan kézilabdázóink, akik egyetlen percet sem edzettek az előző találkozó óta. Köszönöm nekik, hogy itt voltak és megpróbáltak csodát tenni.

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!