Női Férfi

Bajnokság

2024. április 20, szombat 19:59

Négygólos vereség a Budaörstől

Hazai pályán szenvedett négygólos vereséget a Moyra-Budaörs Handball csapatától a NEKA együttese a K&H női kézilabda liga tizenkilencedik fordulójában. A mieink már az első félidő végére nagy hátrányba kerültek, s bár a második félidőt megnyerték, de a vendégek sikere nem forgott veszélyben.

K&H női kézilabda liga – 19. forduló

NEKA – Moyra-Budaörs Handball 23–27 (9–15)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 200 néző. Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófia.

NEKA: Csapó K. – Molnár D., Fazekas V. 2, Bató 1, Alaxai 2, Faragó L. 9 (2), Wald 4. Csere: Zaj (kapus), Kriston 3, Keceli-Mészáros 2, Petruska, Győri V., Matucza, Munteanu-Korodi, Berei, Katona L. Vezetőedző: Bakó Botond.

Moyra-Budaörs Handball: Vártok R. – Vártok T. 5, Schneider 3 (1), Pálos-Bognár, Gorilszka 3, Hudák 4, Szabó A. 1. Csere: Mistina (kapus), Szövérdffy-Szabadfi 2, Debreczeni-Klivinyi 5, Szekerczés 1, Tóth M. 2, Gergely-Zsigmond 1, Szép, Wutschi. Vezetőedző: Buday Dániel.

Az eredmény alakulása. 8. p.: 2–4; 13. p.: 4–4; 22. p.: 4–10; 25. p.: 7–11; 27. p.: 7–13; 34. p.: 11–16; 38. p.: 13–16; 45. p.: 13–21; 50. p.: 15–24; 56 .p.: 20–24.

Hétméteresek: 2/2, illetve 3/1. Kiállítások: 4 perc, illetve 12 perc.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel indult, a napokban ugyanis nagy veszteség érte a magyar kézilabda-közösségét: 18 éves korában tragikus hirtelenséggel elhunyt Ferenczy Boglárka, a Moyra-Budaörs Handball ifjúsági csapatának kapusa, a NEKA korábbi hálóőre. Bogi 2018 nyarán Székelyudvarhelyről igazolt az akadémiánkra, majd három évvel később az FTC kapusa lett. A zöld-fehéreknél eltöltött két év után tavaly nyáron Budaörsre szerződött, ahol az ifjúsági I. osztály és az NB II mellett alkalomszerűen bepillantást nyerhetett felnőtt együttes életébe is. Őszinte részvéttel osztozunk a hozzátartozók fájdalmában, Bogi emlékét szívünkben őrizzük. Nyugodjon békében!

A hazaiak szakmai stábja Miklós Kittire és Lapos Laurára sem számíthatott, mindkét játékos sérüléssel bajlódott, Keceli-Mészáros Renáta és Petruska Dóra viszont visszatért.

A mérkőzés elején egy gyors gólváltás után Schneider Éva átlövésével lépett el kettővel a vendégegyüttes, melyben kiváló kapusedzőnk, Vártok Ákos két lánya is szerepet kapott, Ramóna stílszerűen a kapuban, míg Tamara a jobbszélen. A csereként pályára lépett Keceli-Mészáros Renáta azonnal két egyéni akcióval vétette észre magát, s máris egyenlő volt (4–4) az állás. Az elpuskázott hazai helyzeteket könyörtelenül kihasználták a budaörsiek, s hárommal elhúztak, időt is kért Bakó Botond. De hiába, nem akart összeállni a támadójátékunk, s a védekezésünkben is szinte mindig megtalálták a gólig vezető utat Buday Dániel tanítványai. Faragó Lea talpról eleresztett bombája törte meg a közel tízperces gólcsendünket, de még így is 5–10 állt az eredményjelzőn. Az első félidő hajrája is a vendégeké volt, akik így hategységnyi fórral vonulhattak a szünetre.

A fordulás után magasabb fordulatszámra kapcsoltak az akadémsitáink és Faragó Lea, Wald Kíra, valamint Kriston Kíra révén megfelezték a különbséget. Elég volt azonban egy-két hiba, s máris újra megnyugtató volt a vendégek előnye. Mentek előre becsülettel a boglári lányok, küzdöttek, hajtottak, ám szinte semmi sem akart összejönni. Hiányzott az a plusz, amivel átbillentek volna a holtpontot, s fordulhatott volna a kocka. Bakó Botond mester újfent magához rendelte a csapatát, a rövid játékmegszakítás után némi gyógyírt jelentettek Wald Kíra szemfüles találatai, ám ezzel együtt is nyolc volt közte (15–23). A tetemes vendégvezetés ellenére sem adták fel a mieink, s az erőfeszítést siker koronázta, hiszen fokozatosan dolgozták le a hátrányukat (19–24), igaz már csak öt perc volt ekkor vissza. Faragó Lea magabiztosan értékesített egy hetest (ez volt a kilencedik gólja) és a fiatal Fazekas Virág keze sem remegett meg, így mínusz négyről kezdtük a véghajrát, melyben szintén nagyot harcoltak Győri Viktóriáék, ám a vendégek rutinból lehozták a hátralévő időt.

Bakó Botond: – Úgy indult, hogy sima lesz, s az is lett, a Budaörs győzelme a végjátékban sem forgott veszélyben. Több játékosunk is a korosztályos nemzeti együtteseknél volt, ráadásul sérülések is hátráltatták a közös munkát. Nem tudtuk azt a ritmust, azt a hőfokot felvenni, ami ahhoz kell, hogy úgy játszunk, ahogy szoktunk. Langyosan, fegyelmezetlenül, körülményesen kézilabdáztunk, nem volt meg az az élesség, az a harciasság, azok az érzelmek, melyek eddig jellemeztek minket.

Buday Dániel: – Nehéz volt úgy felkészülni a mérkőzésre, hogy egy hónapig állt a bajnokság, a válogatottjaink pedig távol voltak. Ez az első percekben látszott is, ám ezután ritmust tudtunk váltani és jó játékkal előnyt szereztünk. A kapusunk mellett jött még négy-öt jó egyéni teljesítmény, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy idegenben meccset lehessen nyerni. Úgy gondolom, végig kontroll alatt tartottuk a találkozót.