Női Férfi

Bajnokság

2022. december 02, péntek 19:04

Bravúros pontszerzés a DKKA otthonában

Egy végletekig kiélezett, sok hibával tarkított mérkőzésen a NEKA nagyon értékes pontot szerzett a DKKA ellen a női K&H liga 9.fordulójában. A boglári fiatalok minden dicséretet megérdemelnek, hiszen végig egyenrangú partnerei voltak a Dunaújvárosnak, kétgólos félidei vezetét követően a mérkőzés utolsó perceiben hősiesen küzdve, 18-18-as döntetlennel szerezték meg az újabb bajnoki pontjukat!

Kimaradt vendég helyzetekkel indult a találkozó, így a DKKA szerzett vezetést, de ezután Varga Emília törte meg a boglári gólcsendet. Szép egyéni akció végén Kovalcsik Bianka találatával már itt volt az előny, sőt, Zsembery Viktória hétméteresével kétgólos volt a boglári vezetés. (10.perc: 1-3). Támadásban ziccerig dolgozta ki helyzeteit a NEKA, ám a hazaiak kapusa többször bravúrt mutatott be. A mérkőzés 12. percében Farkas Johanna megszerezte csapata második gólját, ám zárkózni nem tudtak, mert Wéninger Alexa nagyszerűen védett. Több eladott labdánk után Bohus Beáta időt kért és igyekezett megnyugtatni a fiatalokat. Rengeteg hiba volt mindkét oldalon, ám a DKKA a félidő végéhez közeledve átvette a vezetést. (25. perc: 6-5). Kovalcsik Bianka révén igyekezett tartani a lépést a NEKA, majd Kellermann Dóra szép gólja után ismét vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Nagy küzdelem folyt a pályán, fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám Szabó Anna szélső góljával kétgólos boglári vezetéssel vonulhattak pihenőre a felek (30. perc: 7-9)

Hazai találattal indult a második harminc perc, ám Szabó Anna szép góljával maradt az előny. Mindkét együttes inkább a védekezésben jeleskedett ekkor. Küzdöttek a NEKA fiataljai, érezhető volt, hogy mindenki motivált és nagyon szeretnék megnyerni a találkozót. Két gyors hazai gól után ismét szoros volt a mérkőzés, sajnos a hibákat azonnal megbüntette Rapatyi Tamás együttese. 10-11-es állásnál kettős emberhátrányból támadhatott a DKKA, és gyorsan megfordították az állást. Ekkor egy időkérés után a 40. percben először vezetett két góllal a hazai együttes. (42. perc: 13-11) Varga Emília révén egy gólra zárkóztak a lányok, sőt, az egyenlítésre is volt esély, ám sajnos kihagytuk a ziccert. Ami késik, nem múlik, Wéninger Alexa védése után ismét Varga Emília volt eredményes, teljesen nyíltá téve a mérkőzést az utolsó tíz percre fordulva. (50. perc: 15-15) Kulcspillanatban rontottunk, két góllal vezettek a hazaiak.  Wéninger Alexa kilencedik védésével tartotta életben a boglári pontszerzés reményeit, és egy perccel a vége előtt Csíkos Luca kiegyenlített! Hősiesen kivédekezte a NEKA az utolsó támadást, nagyon fontos pontot szerezve ezzel a DKKA ellen!

2022. 12. 02. 17:00

K&H női kézilabda liga 9.forduló

Rácalmás, Rácalmási Rendezvényközpont és Sportcsarnok

DKKA - NEKA 18-18 (7-9)

Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor

DKKA: Oguntoye (kapus), Kazai A., Horváth P., Weisheitel S. 2, Szalai B. 1, Borgyos P. 3, Fodor N. 2, csere: Bartulovic B. (kapus) Farkas K.,Farkas J. 5, Matucza G., Poczetnyik L. 1, Krupják-Molnár B. 1, Agócs A. 1, Arany R., Nick V. 2, - vezetőedző: Rapatyi Tamás

NEKA: Wéninger A., Gém L. 1, Kovalcsik B. 3, Kellermann D. 1, Juhász K. 3, Varga E. 3, Szabó A. 2, csere: Zaj K., (kapus) Zsembery V. 2, Csíkos L. 3, Csata P., Molnár D., Uhrin L.,Horváth P., Szabó L., Nagy L., -vezetőedző: Bohus Beáta

Hétméteresek:3/2, ill. 4/2

Kiállítások:4 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 10. p: 1-4, 17. p: 3-5, 22. p: 4-5, 28. p: 7-8, 35. p: 8-10, 43. p: 14-11, 50. p: 16-15, 57. p: 18-17

MESTERMÉRLEG:

Rapatyi Tamás:„Gratulálok a NEKA csapatának, sajnálom, hogy elveszítettünk egy pontot. Támadásban nem voltunk hatékonyak, a védekezésünk jó volt. Egyik oldalról elégedett vagyok, le kell vonnunk a tanulságokat, sokkal jobban kell kihasználni a lehetőségeinket a jövőben.”

Bohus Beáta:„Hektikus mérkőzés volt, örülünk az egy pontnak, a védekezésünk rendben volt, a helyzetkihasználásunk sajnos nem. A mi csapatunkban két kivétellel mindenki ifjúsági korú, a mai mérkőzésen megmutattuk, hogy bármire képesek vagyunk. Még többet kell tennünk, dolgozunk tovább. Boldogok vagyunk!”

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!