Női Férfi

Bajnokság

2024. február 10, szombat 19:01

Bravúros győzelem hazai pályán a Vasas ellen

Bravúros, ám teljesen megérdemelt győzelmet aratott a NEKA hazai pályán a papíron sokkal esélyesebbnek tartott Vasas SC ellen a K&H női kézilabda liga 14. fordulójában. A boglári lányoknak ez volt a harmadik diadala ebben a bajnoki szezonban. A találkozón Faragó Lea tíz gólig jutott, Keceli-Mészáros Renáta pont akkor szerezte a négy találatát, amikor nagy szükség volt rá, Bató Lili kiválóan szervezte a játékot, Zaj Klára pedig remekelt a kapuban.

NEKA–Vasas SC 28–24 (13–15)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 185 néző. Vezette: Bóna Szabolcs, Földesi Csaba.

NEKA: Csapó Kincső – Molnár D. 1, Lapos, Bató 4 (1), Győri V. 3, Faragó Lea 10 (4), Wald 3. Csere: Zaj (kapus), Alaxai 1, Keceli-Mészáros 4, Kriston, Munteanu-Korodi, Miklós K. 2. Vezetőedző: Bakó Botond.

Vasas SC: Zsigmond P. – Mihály 2, Ferenczy D. 1, Juhász F. 4, Dombi 1, Szilovics 5 (1), Oláh K. 6 (3). Csere: Balog J. (kapus), Szücsné Sirián 1, Boldizsár 1, Györfi, Lengyel E. 1, Vámosi, Fodor N. 1, Pénzes 1 (1). Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Az eredmény alakulása: 10. p.: 4–2; 13. p.: 4–5; 18. p.: 9–9; 26. p.: 12–12; 28. p.: 12–14; 37. p.: 14–17; 43. p.: 20–18; 48. p.: 20–21; 53. p.: 24–21; 59. p.: 26–24.

Hétméteresek: 6/5, illetve 5/5. Kiállítások: 10 perc, illetve 10 perc.

Nem esett sok gól a mérkőzés első szakaszában, ez leginkább annak volt köszönhető, hogy mindkét együttes alaposan felkészült a másikból és ennek megfelelően kiválóan megszervezte a védekezését. Faragó Lea emberhátrányból, három emberrel a nyakán lőtte ki a jobb felsőt, s ezzel tartotta a házigazda a minimális előnyét, melyet Bató Lili duplázott meg (4–2). A vendégek azonban ritmust váltottak, s a 14. percre eltűntették a hátrányukat, sőt a vezetést is átvették, így a lehető legjobbkor jött Molnár Dorottya bombája és Zaj Klára bravúrja. Nagy csata zajlott a pályán, mindkét fél rendületlenül ment előre, látszott, nagyon fontos két bajnoki pontról szólt a találkozó. Zaj Klára remekelt a kapuban, zsinórban két óriási védést is bemutatott, ám ezzel együtt is a vendégek tartottak előrébb. A félidő hajrájában aztán kettős emberhátrányba kerültek a mieink, akik kapott gól nélkül hozták le ezt a kritikus időszakot, Szilovics Fanni azonban pár másodperccel a dudaszó előtt betalált, így 13–15-öt mutatott a nagyszünetben az eredményjelző.

A fordulás után sem hagyott alább az iram, a Vasas Boldizsár Bianka révén háromra növelte fórját. Keceli-Mészáros Renáta két egyéni akciójával zárkóztak egyre (16–17) az akadémisták. Az ifjú tehetség – aki részt vett az EHF bécsi tehetségfejlesztő táborában is – nagyon elkapta azt a bizonyos fonalat, s gyors egymásutánban újabb két gól szerzett, ami azt jelentette, újra nálunk volt az előny. Extázisban játszottak a boglári lányok, akik kiválóan védekeztek és a szerzett labdákból gyors támadásokat vezettek, s háromegységnyi vezetést (24–21) építettek ki. A fővárosiak is magasabb fordulatszámra kapcsoltak és feljöttek ugyan egyre, de a nagy felzárkózásuknak Faragó Lea hetese véget vetett. A mérkőzés véghajráját állva tombolták végig a szurkolók, akik azt láthatták, kiválóan játszanak a hazaiak és fokozatosan húznak el ellenfelüktől, s végül négygólos diadalt aratnak. A publikum a lefújás után hosszú percekig ünnepelte a játékosokat, akik rászolgáltak az elismerésre, hiszen egy papíron esélyesebb ellenfelet győztek le. S nem mellesleg ezzel a diadallal tettek egy nagy lépést az álmaik felé.

MESTERMÉRLEG

Bakó Botond: – Tisztában voltunk vele, hogy hatvan percen keresztül vért kell izzadnunk és muszáj nagy tartással, koncentrációval játszanunk. Petruska Dóra hiánya miatt volt bennünk néhány kérdőjel, ám a második harminc percre összeállt a védekezésünk. A csapatunk legnagyobb erőssége, hogy sohasem adja fel és mindig meg tud újulni, ez ezúttal is így volt. A második félidőben megtaláltuk a nyerőembereinket, de a sikerhez az is kellett, hogy hátul stabilak lettünk, Zaj Klára pedig kiváló volt a kapuban. Nagyon örülünk a két pontnak, mely erőt ad nekünk, s továbbra is a kezünkben van a sorsunk.

Konkoly Csaba: – Tudtuk, egy jól felkészített csapathoz utazunk, mely mindent megtesz a két pontért, s ez beigazolódott. Jól kezdtünk, az első félidőben motiváltan játszottunk, a másodikban aztán kétgólos vezetésünknél volt egy törésünk védekezésben, amit remekül használt ki a NEKA. Arra hívtam fel ekkor a lányok figyelmét, hogy összepontosítsuk az erőnket a végjátékra, ez odáig teljesült, hogy feljöttünk 21–21-re. Ezután jött egy újabb rövidzárlat, mely után ismét elhúztak a hazaiak, s ez döntőnek bizonyult.