Női Férfi

Bajnokság

2024. április 27, szombat 20:08

Békéscsabán maradtak a fontos pontok

Hatgólos vereséget szenvedett a TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE otthonában a NEKA csapata a K&H női kézilabda liga huszadik fordulójában. A találkozón végig a hazaiak akarata érvényesült, így a győzelmük egy pillanatig sem forgott veszélyben. Nálunk a fiatal tehetség, Fazekas Virág a kezdőben kapott helyet, a tizenhat esztendős akadémistánk öt találattal és kiváló játékkal hálálta meg Bakó Botond mester bizalmát.

TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE–NEKA 31–25 (15–8)

Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE: Pásztor B. – Horváth G. 8, Török F. 4, Gyimesi, Bencsik B. 2, Román 1, Szondi 2. Csere: Szabó D. (kapus), Zagar 6 (3), Kücükyldiz, Mayer 1, Borbély 4, Kukely 2, Csáki 1. Vezetőedző: Rácz Sándor.

NEKA: Csapó – Molnár D. 1, Fazekas 5 (1), Bató, Győri 3, Faragó 7 (3), Wald 2. Csere: Zaj (kapus), Lapos, Keceli-Mészáros 5, Petruska, Munteanu-Korodi, Alaxai 1, Berei 1, Kriston. Vezetőedző: Bakó Botond.

Hétméteresek: 4/3, illetve 5/4. Kiállítások: 14 perc, illetve 4 perc. Piros lap: Gyimesi Kitti (a 28. percben) durvaságért.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1, 8. perc: 3–1, 12. perc: 5–2, 17. perc: 6–4, 21. perc: 9–5, 28. perc: 13–7, 35. perc: 17–10, 42. perc: 20–13, 50. perc: 25–18, 55. perc: 27–21.

A mieinknél Miklós Kitti még nem állhatott csapata rendelkezésére, Lapos Laura azonban vállalta a játékot.

Nagy csatát hoztak az első percek, mindkét oldalon volt egy-egy eladott labda, egy-egy gól és sistergős kapufák. Kiválóan védekeztek a hazaiak, alig akadt tiszta helyzetünk, ha pedig igen, akkor a kapus hárított. Horváth Gréta révén léptek meg hárommal a csabaiak, Faragó Lea azonban higgadtan értékesített egy hetest. Nem sokkal később Bakó Botond mesternek időt kellett kérnie, mert megakadt a boglári lányok támadójátéka, a 14. percben ugyanis 6–2 állt az eredményjelzőn. A rövid játékmegszakítás után előbb Faragó Lea, majd az ifjú tehetség, Keceli-Mészáros Renáta talált be, mely után Rácz Sándor is magához rendelte együttesét, ezután is két gól következett, igaz ezúttal hazai. A folytatásban is mentünk előre becsülettel, de Pásztor Bettina kiváló napot fogott ki, az első játékrészben egészen elképesztő, 53 százalékos hatékonysággal védett, az ő extrájának is köszönhette a házigazda, hogy hétegységnyi előnnyel vonulhatott szünetre.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, nekünk szinte semmi sem jött össze, riválisunk pedig élt a lehetőséggel és tovább növelte az előnyét. Akárhogyan is keverte a kártyáit Bakó-mester, valahogy nem jött össze az áttörés. Ennek ellenére is sok szép NEKA-megmozdulásnak örülhettek a maroknyi, ám annál lelkesebb vendégszurkolók. Keceli-Mészáros Renáta és Fazekas Virág is pimasz gólokat lőtt, míg Csapó Kincső több ziccert is hatástalanított. Az akadémistáink a nagy hátrány tudatában sem adták fel, az utolsó másodpercig küzdöttek, a Békéscsaba magabiztos győzelme azonban a továbbiakban sem forgott veszélyben.

MESTERMÉRLEG

Rác Sándor: – A védelem jól működött, és mögötte volt egy Pásztor Bettina, aki parádézott a kapuban. Támadásban türelmesek voltunk, nem kapkodtunk és ennek az első félidőben meg is lett az eredménye. Tudtuk, hogy a fiatalokból álló NEKA ellen nehéz játszani, futós csapat, a második félidőben már nem mindig tudtuk megakadályozni a kontráikat. Nagyon fontos győzelmet arattunk, de még mindig nem vagyunk könnyű helyzetben.

Bakó Botond: – Az első félidő egyes szakaszaiban is megvoltak a helyzeteink, de Pásztor Bettina szenzációsan védett, szinte az összes ziccerünket megfogta és olyan helyzetbe kerültünk, amiből már nehéz lett volna visszajönni. A Békéscsabának a második félidőben már volt akkora rutinja, hogy ezt végig tudta menedzselni. Ekkor már harcoltunk, minden energiánkat mozgósítottuk, hogy megpróbáljuk a lehetetlent, de nem sikerült.