Női Férfi

Bajnokság

2022. november 03, csütörtök 19:58

Angolai vendégjáték a NEKA-n

Az Afrika-kupára készülő Angola női válogatottja ellen játszott hasznos felkészülési mérkőzést a NEKA női NB I-es csapata Balatonbogláron. A magyar fiatalok felvették a versenyt a lendületesen játszó ellenféllel, és sokszor meglepték őket a gyors támadásokkal és bátor védekezéssel. A mieink sokáig vezettek, a Bohus-Siti edzőpáros kihasználta a lehetőséget és sokat cserélt, így 45 perc után fordítani tudtak a vendégek. Nagy Laura a tavaly december 10-i sérülése után először lépett pályára tétmérkőzésen, irányítónk egy hétméteres magabiztos értékesítésével járult hozzá a NEKA teljesítményéhez.

Nemzetközi női kézilabda felkészülési mérkőzés

NEKA – Angola 29–33 (19–15)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző

Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófia

NEKA: Wéninger – Gém 1, Ferenczy 4, Juhász K. 5, Kellermann 3, Varga E. 4 (1), Szabó A. 2 - Csere: Zaj (kapus), Kovalcsik 2 (1), Szabó L., Csata 1, Horváth P. 3, Uhrin 2, Molnár D. 1, Zsembery, Nagy L. 1 (1) - Vezetőedző: Bohus Beáta

Angola: Almeida – Machado 4, Dombaxe 1, Venâncio 6, Guialo 3, Cazanga 9 (3), Tati- Csere: Alberto, Sousa (kapusok), Pascoale 1, Fonseca 1, Paulo 3, Mario 2, Matias, Quizelete- Szövetségi kapitány: Vivaldo Eduardo

Az eredmény alakulása: 5.p.: 5–5; 12.p.: 9–9; 17.p.: 13–11; 21.p.: 14–13; 27.p.: 17–13; 32.p.: 21–17; 39.p.: 22–20; 45.p.: 22–24; 50.p.: 24–25; 52.p.: 24–28; 58.p.: 28–30

Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3

Kiállítások: 10 perc, illetve 4 perc

Piros lap: Suzete Matias (Angola – 53.p.)

Edzői értékelések:

Vivaldo Eduardo: Bebizonyosodott számunkra, hogy a NEKA egy nagyon jó csapat, a fiatalok ellen váratlan nehézségekkel találkoztunk, és egy nagyon fontos tapasztalat számunkra, hogy hátrányból hogyan álljunk fel és hogyan javítsuk a teljesítményünket egy mérkőzésen belül. Rendkívül hasznos meccset játszottunk.

Bohus Beáta: Az Európa-bajnokság miatti bajnoki szünetben több felkészülési mérkőzést játszunk, a mai különleges volt, hiszen mindig nagy élmény új kézlabdakultúrából érkező csapat ellen megméretni magunkat. Angola komoly játékerőt képvisel, az Afrika-kupára készülnek, így kíváncsian vártam, mire leszünk képesek. Az első félidő nagyon jól sikerült, és a folytatásban szerettünk volna mindenkit játszatni, hiszen hosszú a szezon, minden egyes játékosra szükség van. Olyan összeállításokban is szerepelt a csapat, amiben eddig még nem, próbáltunk eddig nem alkalmazott védekezési rendszert gyakorolni, és abszolút jó szájízzel jöttünk le a pályáról. Azt gondolom, 45 percig remekül kézilabdáztunk, remélem ez a teljesítmény kitart a bajnokságig. Több jó egyéni teljesítmény volt, jó látni visszaköszönni olyan dolgokat, amiket edzésen gyakorlunk, ez mutatja, hogy a lányok befogadóak, fejlődnek, akarják, csinálják, és ennek látszott az eredménye.

Játékos értékelések:

Varga Emília: A hosszabb időszak után örültünk, hogy a csapat újra együtt lehet és még inkább, hogy ezt egy meccsel kezdhettük el. Angola válogatottja egy nagyon dinamikus csapat, a találkozó az első perctől kezdve nagy iramban zajlott. A vereség ellenére rengeteg pozitívumot lehet átemelni a bajnokságra, örülök, hogy fel tudtuk venni a harcot fizikálisan is, ez főleg az első félidőben mutatkozott meg. Sikerült gyakorolni a megbeszélteket támadásban és védekezésben is. A második félidőben a koncentrációnk kissé alábbhagyott, azonban ezen az elkövetkező meccseken tudunk majd javítani. Dolgozunk tovább! Hajrá NEKA!

Nagy Laura: Egy hetesre álltam csak még be, de nagyon örültem, hogy végre a csapattal lehetek, és hogy legalább ennyit hozzá tudtam tenni a meccshez. Nagyon jó iramú találkozó volt, sok mindent tudtunk gyakorolni, amit majd később a bajnokságban a javunkra fordíthatunk.

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!