Női Férfi

Bajnokság

2023. szeptember 09, szombat 19:27

Kiváló kezdés után négygólos győzelem a Kozármisleny ellen

Bravúros győzelmet aratott a NEKA a K&H női kézilabda liga második fordulójában hazai pályán a bajnokságban újonc Kozármisleny KA ellen. A mieink álomszerűen kezdték a mérkőzést és végig a kezükben tartották az irányítást. Amikor egy kicsit megakadt a játék, mindig volt valaki, aki hozzá tudott tenni az együttes teljesítményéhez.

Csapó Kincső kiváló védései és Molnár Dorottya két szép gólja adta meg a mérkőzés alaphangját. Kiválóan védekeztek a mieink, a megszerzett labdákból pedig rendre eredményesek voltak, így a hatodik percben időt kellett kérnie Gyulay Lászlónak, hiszen 4–0 állt az eredményjelzőn. Bánfai törte meg a vendégek rossz sorozatát, ám Bató Lili azonnal, egy egyéni akció után, visszaállította a közte ötöt. Csapó Kincső eszén szinte képtelenek voltak túljárni a baranyaiak, s ha mégis, a következő támadásból biztosan betaláltak a hazaiak is. Konzerválódott az ötegységnyi különbség, egészen Grénus találatáig, mely után Bakó Botond is magához rendelte együttesét. A félidő hajrájára magukra találtak a mislenyiek, ráadásul kettős emberelőnybe kerültek, így a lehető legjobbkor jött Munteanu-Korodi Krisztina átlövése, hiszen ezzel két gól megmaradt az előnyből a szünetig.

Nagy adok-kapokkal kezdődött a második játékrész, mindkét fél óriásit küzdött, de szép játékból sem volt hiány, jó példa volt erre Bató Lili találata, mely előtt a komplett vendégvédelmet átjátszotta. Scheffer Zsanett piros lapot kapott a 42. percben durvaságért, a hétméterest Bató Lili értékesítette. Innentől magasabb fordulatszámra kapcsoltak a NEKA játékosai, szigorítottak védekezésükön és támadásban is sokkal pontosabbak voltak, aminek meg is lett az eredménye, hiszen Molnár Dorottya révén 24–19-re módosult az állás. A csereként pályára lépett Berei Krisztina szerezte a csapat huszonhatodik találatát, s ezzel már hat volt közte. Érezni lehetett, hogy innentől már nem veszíthetik el a lányok az összecsapást, ennek ellenére a figyelmük egy pillanatra sem lankadt, ugyanazt a koncentrált, harcias, ellentmondást nem tűrő produkciót hozták, mint az egész meccsen. Az utolsó percekben már csak a különbség volt kérdéses, s az akadémistáink végül négy góllal, 30–26-ra nyertek.

Igazi, nagybetűs csapatként szerepelt a találkozón a NEKA, melyben ismét akadtak kiváló teljesítmények. Bató Lili amellett, hogy remekül irányított, kilenc kísérletből hat találatig jutott. Győri Viktória mind az öt lövése a kapuban kötött ki. Molnár Dorottya hét gólt szerzett kilenc próbálkozásból, s ide kívánkozik még Faragó Lea produkciója is, hiszen öt alkalommal vette be az ellenfél kapuját. De mindenki, aki pályára lépett hozzátette a magáét a diadalhoz.

NEKA–Kozármisleny KA 30–26 (16–14)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 300 néző. V.: Kiu G., Kiu T.
NEKA: Csapó K. – Molnár D. 7, Faragó L. 5(1), Bató L. 6(3), Győri V. 5, Lapos L. 1, Wald K. 1. Csere: Zaj K. (kapus), Munteanu-Korodi K. 1, Pálmai L., Matucza G., Petruska D. 1, Miklós K. 1, Berei K. 1, Kriston K. 1, Hengl S. Vezetőedző: Bakó Botond, edző: Zsadányi Sándor.
Kozármisleny KA: Pusztai P. (kapus) – Grénus G. 4, Brettner Zs. 6, Bánfai V. 5, Lengyel L., Scheffer Zs. 1, Szatmári M. 1. Csere: Szabó L., Wichmann V. (kapus), Tobak L., Zsemberi Z. 1, Hadnagy F. 5(2), Imrei N. 3, Grosics G. Vezetőedző: Gyulay László.
Kiállítások: 10 perc, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4 illetve 3/2. Piros lap: Scheffer Zs. a 42. percben.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–0, 7. perc: 5–0, 13. perc: 8–3, 17. perc: 11–5, 23. perc: 13–9, 27. perc: 15–12, 29. perc: 15–13, 34. perc: 17–15, 37. perc: 19–17, 42. perc: 20–17, 47. perc: 23–19, 50. perc: 26–20, 54. perc: 26–21, 58. perc: 28–22.

Mestermérleg

Bakó Botond: – A Vasas elleni mérkőzéshez képest sokkal jobb volt a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is. A találkozó közepén védekezésben volt egy holtpontunk, de ki tudtunk lábalni belőle, mindig akadt egy-egy olyan ember, aki döntő pillanatokban hozzátett valami pluszt. Ez egy szép csapatmunka volt, gratulálok a csapatnak!

Gyulay László: – A mérkőzés képe alapján a hazaiak teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Sajnos a védekezésünk és a kapusteljesítményünk nem állt össze úgy, ahogy szerettük volna. Nagyon szépen köszönjük a szurkolóinknak, hogy Balatonboglárra is nagy számban kísértek el bennünket!

Fotók: Csonka Tamás