Női Férfi

Bajnokság

2024. április 27, szombat 19:40

Újabb bravúrpontot szereztünk

Izgalmas mérkőzésen szinte végig kézben tartotta a meccset a HSA NEKA, amely a végjátékban is koncentráltan játszott, így 29-29-es döntetlennel zárt a tabella 6 helyén álló HE DO B. Braun Gyöngyös otthonában. Sótonyi László együttese éretten kézilabdázott, és bár a hazaiak a hajrára átvették a vezetést, fiataljaink nem törtek meg, és végül az utolsó másodpercekben szerzett góllal megérdemelten szereztek egy pontot. A mieink három nappal a Fradi elleni döntetlen után újabb nagyszerű eredménynek örülhetnek, amellyel megtörtük a Gyöngyös öt meccs óta tartó győzelmi sorozatát.

K&H férfi kézilabda liga – 23. forduló

HE-DO B.Braun Gyöngyös – HSA NEKA 29–29 (12–16)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 900 néző

Vezette: Bóna Szabolcs, Földesi Csaba

HE-DO B.Braun Gyöngyös: Tomic – Lakosy 4, Schmid 4 (2), Ubornyák 4, Hegedűs M. 1, Bodor 3, Varsandán M. 3 - Csere: Gráf 6 (1), Jóga, Jaros 4, Edwards - Vezetőedző: Bíró Balázs

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 6, Dely 6, Sztraka 5 (3), Gál 1, Ludmán 3, Molnár R. - Csere: Mikler K. (kapus), Tárnoki 3, Kovács T. 2, Karai 1, Tóth L. 1, Nagy Á. 1, Szücs B. - Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 7.p.: 4–4; 15.p.: 8–9; 18.p.: 8–11; 21.p.: 11–11; 24.p.: 12–12; 34.p.: 14–16; 36.p.: 15–19; 40.p.: 18–21; 44.p.: 21–21; 49.p.: 24–25; 55.p.: 26–25; 58.p.: 28–28

Hétméteresek: 5/3, illetve 5/3

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc

Piros lap: Karai Miklós (HSA NEKA – 59.p. – fejre ütésért)

Jól kezdett a HSA NEKA, nem ijedt meg az idegenbeli környezettől és Krakovszki Zsolt góljával a 3. percben 2-1-re vezetett. Deményi Xavér a Fradi ellen nyújtott teljesítményt nyújtotta a kapuban, a két csapat pedig 6-6-ig fej-fej mellett haladt, majd Sztraka Dániel két gyors találatával elléptünk kettővel (6-8). Szélről voltunk eredményesek Krakovszki és Tárnoki Márkó révén, Kovács Tamás átlövése után pedig 11-8 volt az állás. Újra egyenlített a Gyöngyös, de a boglári fiúk okosan, taktikusan játszottak, védekezésben is keményen odatették magukat Karai Miklósék. Az első félidő hajrájában visszaállt Dely Márton, aki hétméterest harcolt ki, gólt lőtt és labdát szerzett, az ő vezérletével négygólos előnyünk volt 30 perc után. (12-16)

Fordulás után Mikler Krisztián állt a kapuba, aki két remek védéssel nyitott, és bár a négygólos előny elfogyott, kézben tartottuk a találkozót. Három nappal a Ferencváros elleni mérkőzés után kellett ismét helyt állni, így Sótonyi László forgatta a csapatát. A Gyöngyös 18-21-nél 3 gólt lőtt sorozatban, így a 44. percben kiegyenlített. (21-21) Ezt követően 25-24-es vezetésnél emberhátrányba kerültünk, és Deményi két fontos védést mutatott be, de a másik oldalon mi sem tudtunk betalálni. A mérkőzés első percében vezetett utoljára a sárgamezes együttes, majd az 54. percben vette át ismét a vezetést. (26-25). Ezúttal jó döntéseket hoztunk és nem hagytuk veszni a meccset, az utolsó másodpercekben egygólos hátrányban Krakovszki Zsolt higgadtan lőtt gólt a jobb szélről, ezzel újabb nagyon fontos pontot szereztünk és megérdemelt döntetlent értünk el Gyöngyösön.

fotók: Magyari Máté - Motomasterphoto

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!