Női Férfi

Bajnokság

2024. február 24, szombat 21:26

Sok hiba és kevés gól

Az első félidő végén még vezetett, végül 29-21-es vereséget szenvedett a HSA NEKA a vendég Csurgótól a K&H férfi kézilabda liga 17. fordulójában. Az első 30 perben még toartottuk a lépést az NB I-ben negyedik helyezett elenféllel, de fordulás után több ki nem kényszerített hibát vétettünk, 13 percig nem tudtunk gólt lőni, miközben riválisunknál a három korábbi játékosunk összesen 17 találatot szerzett.

K&H férfi kézilabda liga – 17. forduló

HSA NEKA – Csurgói KK 21–29 (14–13)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 350 néző

Vezette: Kiu Gábor, Kiu Tamás

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs., Dely 4, Sztraka 2, Gál 1, Kovács T. 2, Molnár R.

Csere: Tárnoki, Tóth L. 6 (3), Ludmán, Karai 3, Nagy Á. 1, Szücs B. 2 - Vezetőedző: Sótonyi László

Csurgói KK: Holló – Tufegdzic 4, Tóth P. 6, Krsmancic 2, Papp T. 7, Gábor M. 4, Bazsó 4- Csere: Füstös Á. (kapus), Vasvári, Borsos, Mazurek, Szeitl E., Herceg, Zobec 1, Gebhardt 1, Horváth P. - Vezetőedző: Baranyai Norbert

Az eredmény alakulása: 5.p.: 3–1; 12.p.: 4–5; 15.p.: 7–7; 22.p.: 9–11; 26.p.: 11–12; 28.p.: 13–12; 38.p.: 14–18; 44.p.: 18–22; 58.p.: 18–29

Hétméteresek: 5/3, illetve 2/0

Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc

Piros lap: Molnár Robin (HSA NEKA – 35.p. – fejre ütésért)

Kovács Tamás góljával, majd Deményi Xavér bravúros védésével kezdődött a találkozó, és miután két remek támadás végén Dely Márton is betalált, 3-1-re elléptünk a Csurgótól. A másik oldalon is jól találták meg Papp Tamást, aki kétszer volt eredményes. (4-4) Nagy iramot diktált a két csapat és látványos megoldások voltak mindkét oldalon. Felváltva estek a gólok is, de a 14. percben 9-7-nél a Csurgó vezetett két góllal. (7-9) A 22. percben is kétgólos volt a vendégelőny, ám két hétméteres gól után Tóth Levente akcióból megszerezte harmadik találatát, Karai Miklós pedig beállóból egyenlített. (11-11) A HSA NEKA fiataljai minden labdáért megküzdöttek, fegyelmezett védekezéssel tartották a csurgói átlövőket, Deményi Xavér pedig biztos kézzel védett. A félidő hajrájában is mi voltunk motiváltabbak, és Szűcs Balázs, valamint Karai Miklós révén megfordítottuk az állást, és 14-13-ra vezettünk 30 perc után.

A lehető legrosszabbul kezdődött a második félidő, a Csurgó 4-0-s sorozata mellett Molnár Robin piros lapot kapott, így Sótonyi László időt kért és rendeznie kellett a sorokat is. A 38. percben még mindig nem született NEKA gól, időkérésből viszont már a harmadikat kérte ki a hazai csapat. (14-18) A vendégek sokszor három korábbi NEKA-játékossal – Papp Tamással, Tóth Péterrel és Gábor Marcellel álltak fel, és volt akadémistáink a gólszerzésből is kivették a részüket, összesen 17-szer találtak a kapuba. Tóth Levente beállása új lendületet adott a csapatnak, a 44. percben még ő lőtte a 18. gólunkat, ezt követően azonban több mint 13 percig nem találtunk a kapuba. A Csurgó védekezése feljavult, a mieink sok érthetetlen hibát vétettek, az 58. percben 18-29-nél még mindig csak négy lőtt gól állt a a csapat neve mellett a második félidőben. A mérkőzés utolsó három gólját ugyan mi szereztük, de ezzel csak kozmetikázni tudtuk az eredményt, a vendégek megérdemelten nyertek 21-29-re.

fotó: NEKA /Tompos Gábor

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!