Női Férfi

Bajnokság

2024. március 24, vasárnap 21:16

Pont nélkül maradtunk a PLER ellen

A K&H férfi kézilabda ligában a HSA NEKA a PLER Budapestet fogadta, amely 34-27-es győzelmet aratott Balatonbogláron. A mieinknek nem sikerült megismételni a szerdai Magyar Kupában nyújtott teljesítményt, így ellenfelünk fontos két pontot szerzett ellenünk. A helyzeteink kimaradtak, a védekezés nem állt össze, így összességében a sok hiba megbosszulta magát.

K&H férfi kézilabda liga – 19. forduló

HSA NEKA – PLER-Budapest 27–34 (12–15)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 300 méző

Vezette: Fekete Tamás, Hajdu Tamás

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 2, Dely 4, Sztraka 7 (2), Karai, Kovács T. 3, Molnár R. 6 - Csere: Mikler K. (kapus), Gál, Tóth L. 4 (4), Szücs B., Ludmán 1, Nagy Á. - Vezetőedző: Sótonyi László

PLER-Budapest: Kránitz – Tóth Á. 3 (1), Markez 11, Andjelic 1, Simotics 6, Várszegi 5, Vízler - Csere: Takács Á. (kapus), Farkas T., Groff 3, Sunajko F. 4, Fodor M., Chaouachi 1, Bak, Szkokán, Fekete Á. - Edző: Lepsényi Sándor

Az eredmény alakulása: 4.p.: 2–0; 12.p.: 5–3; 16.p.: 5–7; 21.p.: 7–10; 25.p.: 10–10; 29.p.: 11–14; 36.p.: 14–20; 46.p.: 21–25; 52.p.: 22–30; 56.p.: 24–33

Hétméteresek: 7/6, illetve 1/1

Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc

Mindkét csapat komolyan készült a mérkőzésre, és talán épp a feszültség miatt kevés gól született a meccs kezdetén. A 8. percig mindössze három találatot láttunk, majd Molnár Robin volt eredményes. (3-1) Deményi Xavér a 11. percben már a negyedik védését mutatta be, Sztraka Dániel pedig a második gólját lőtte, ezzel a 13. percben 5-3-ra alakult az eredmény. A PLER kapusa is jól kapta el a fonalat, öt védésnél járt Kránitz, a vendégek pedig átvették a vezetést a 15. percben (5-6). Egy értékesített PLER-büntető után már kettőre nőtt az ellenfél előnye, Tóth Levente szintén büntetőből szépített. Szépen kijátszott akció végén Molnár Robin megszerezte harmadik találatát, de a fővárosiak továbbra is kettővel vezettek. (7-9) A 21. percben 10-7-nél már három volt a PLER előnye, de a boglári fiúk kiegyenlítettek. Vendég időkérés után újabb két gólt lőttek a fekete mezesek, ekkor Sótonyi László kért időt. A félidő hajrájában sem tudott közelebb zárkózni a NEKA, így 15-12-es vezetéssel ért véget az első 30 perc.

Nem alakult jól a második játékrész eleje, hiszen 5-2-es sorozattal kezdett a PLER, így a 36. percben már 14-20-at mutatott az eredményjelző. Molnár Robin és Sztraka Dániel gyors gólokkal szépített, de ezt követően sem változott a játék képe. 21-16-os hátránynál újabb hazai időkérés következett, de hiába forgatta a csapatot Sótonyi László, a védekezés nem állt össze továbbra sem, és sorra lőtték góljaikat a vendégek. Szinte végig üldöztük ellenfelünket és a hajrában már nem volt esély a közelebb zárkózásra, az új edzőpárossal két pontot gyűjtött a PLER a bajnokságban.

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!