Női Férfi

Bajnokság

2024. február 06, kedd 21:35

MK: nyolc között a HSA NEKA

A férfi Magyar Kupa 4. fordulójában a HSA NEKA hazai pályán 32-26-ra nyert a Balatonfüred ellen, ezzel kiharcolta a továbbjutást és a legjobb nyolc közé jutott. A mieink a mérkőzés első percétől motiváltabban és koncentráltabban kezdtek, és az ekkor megszerzett nyolcgólos előnyt végig tartani tudtuk. Sótonyi László együttese az egyaránt hatgólos Sztraka Dániel, Krakovszki Zsolt és Molnár Robin vezérletével megérdemelten nyert és várhatja a keddi sorsolást.

Magyar Kupa – 4. forduló

HSA NEKA – Balatonfüredi KSE 32–26 (16–9)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 270 néző

Vezette: Paska Dániel, Vastag Sámuel

HSA NEKA: Mikler K. – Krakovszki Zs. 6 (3), Dely 2, Sztraka 6, Gál, Kovács T. 4, Molnár R. 6 - Csere: Deményi (kapus), Tárnoki, Karai 1, Ludmán 3, Nagy Á. 1, Tóth L. 1, Szücs Balázs 1, Csányi 1, Kanyó - Vezetőedző: Sótonyi László

Balatonfüredi KSE: Andó – Hornyák P. 3 (3), Kljun 4, Szöllősi B. 1, Szűcs Bence 2, Sretenovic 1, Bóka 1 - Csere: Bősz (kapus), Németh B., Kemény 5, Varga M. 3, Brandt 2, Szmetán M. 4, Sikosek Pelko, Kovács B. - Vezetőedző: György László

Az eredmény alakulása: 4.p.: 2–1; 8.p.: 6–1; 15.p.: 10–2; 18.p.: 12–4; 26.p.: 14–8; 32.p.: 17–10; 36.p.: 21–12; 47.p.: 25–19; 52.p.: 30–20; 56.p.: 30–23

Hétméteresek: 5/3, illetve 3/3

Kiállítások: 8 perc, illetve 14 perc

Nagyszerűen indították a boglári fiúk a mérkőzést, Mikler Krisztián kezdett a kapuban, aki két bravúros védéssel adta meg az alaphangot, míg támadásban gyors akciókat vezettünk, így hamar 4-1-es vezetést szereztünk. Kovács Tamás és Sztraka Dániel jól összejátszott, a 11. percben Molnár Robin harmadik találatával már 8-2-re alakult az állás, jött is a füredi időkérés. A folytatásban is motiváltabbnak tűnt a HSA NEKA, Kovács Tamás már a harmadik átlövés-gólját bombázta a kapuba, majd egyújabb látványos akció végén Sztraka Dániel volt eredményes. Fegyelmezett volt a védekezésünk, így az első negyedórában mindössze két gólt kaptunk, és a folytatásban is sikerült kevés gólon tartani a Füredet. (16-9)

Szünet után folytattuk az első játékrészben mutatott játékot, a fiúk figyeltek arra, hogy ne legyen a komlói bajnok meccshez hasonlóan két ellentétes félidő. A villámgyorsan kígyózó Sztraka Dánielt nehezen tudták megállítani a füredi védők, irányítónk a 39. percben már a hatodik gólját szerezte. Krakovszki Zsolt újabb magabiztosan értékesített hétméterese után 24-16-ra alakult az állás, ekkor a Balatonfüred időt kért. A mérkőzésnek ebben a szakaszában is nagyobb akarással játszottak a mieink, Molnár Robin ellenállhatatlan volt, és szép lassan tízgólosra növeltük az előnyt. (30-20) Sótonyi László mindenkinek lehetőséget adott a mérkőzésen, a játékosok pedig éltek ezzel. A vendégek a hajrában némileg csökkentették a különbséget, de a győzelem már nem forgott veszélyben.