Női Férfi

Bajnokság

2024. május 18, szombat 17:49

Méltó ellenfelek voltunk - bronzmérkőzésre készülünk

Csak dicséretet érdemel a HSA NEKA fiatal csapata, amely nagyszerűen helyt állt az OTP Bank PICK Szeged ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, ahol 39-33-ra nyertek a kékek. A mieink az első félidőben sokáig vezettek, minden pályára lépő játékosunk hozzátett teljesítményével a meccshez, és bár a papírforma érvényesült, a fiúk emelt fővel térhettek vissza a szállásukra. Vasárnap 15.15-kor a bronzmérkőzésen bizonyíthatunk.

Magyar Kupa négyes döntő – elődöntő

OTP Bank-PICK Szeged – HSA NEKA 39–33 (17–15)

Tatabánya, Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnok, 2306 néző

Vezette: Sándor György, Szabó Balázs

OTP Bank-PICK Szeged: Nagy M. – Szilágyi B., Stepancic 4, Martins 1, Gaber 2, Bodó 5, Jelinic 2 - Csere: Imsgard (kapus), Molina, Bombac 2, Bánhidi 3, Mackovsek 4, Sostaric 8 (2), Frimmel 5, Garciandia 3, Szita - Vezetőedző: Kárpáti Krisztián

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 1, Dely 4, Sztraka 5 (1), Gál 3, Ludmán 5, Molnár R. 1 - Csere: Mikler K. (kapus), Tóth L. 4 (3), Karai, Kovács T. 4, Nagy Á. 1, Tárnoki, Deák 2, Szücs B. 2, Zakor 1 - Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 6.p.: 5–4; 11.p.: 5–7; 17.p.: 8–11; 22.p.: 12–11; 28.p.: 15–15; 34.p.: 19–19; 38.p.: 23–22; 42.p.: 27–22; 47.p.: 32–26; 51.p.: 33–31; 57.p.: 37–31

Hétméteresek: 4/2, illetve 6/4

Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc

Piros lap: Mario Sostaric (OTP Bank-PICK Szeged – 50.p. – fejre ütésért), illetve Nagy Á. (HSA NEKA – 51.p. – fejre ütésért)

Ahogy azt a mieink ígérték, egyáltalán nem feltett kézzel léptek pályára a PICK Szeged ellen. Ludmán Marcell szerezte a mérkőzés első gólját, és minden szegedi gólra volt válaszunk. Az 5. percben 4-4 volt az állás, Ludmán hármat lőtt, Gál Dominik egyszer talált a kapuba. A NEKA fiataljai villámgyorsan robogtak a pályán, és mindig volt valaki, aki előtt ott volt a gólhelyzet, a fiúk éltek is a lehetőséggel. Irányítóink, Sztraka Dániel és Tóth Levente is betalált, ezzel pedig 7-5-re elléptünk. A tatabányai csarnokban nemcsak a NEKA szurkolók, hanem a veszprémi drukkerek is minket biztattak, Sótonyi László játékosai fegyelmezetten támadtak, koncentráltan védekeztek és tartották előnyüket. Dely Márton, Krakovszki Zsolt és Gál Dominik is gólt szerzett, ezzel a 13. percben hárommal vezettünk. (7-10) Deményi Xavér remekelt a kapuban, az első félidőt hat védéssel zárta, de a 11-8-as vezetésünknél támadtunk a plusz négyért, de egy 4-0-s szegedi sorozat után újra átvette a vezetést az ellenfél. (12-11) Az első félidő is kétgólos szegedi előnnyel zárult. (17-15)

A második félidőben Mikler Krisztián állt a kapunkba, és rögtön két védéssel mutatkozott be, a másik oldalon Dely és a felnőtt mezőnyben első gólját szerző Deák Ádám révén egyenlítettünk. (17-17) A HSA NEKA átállt 7-6 elleni játékra, és bár többször is góllal zártuk a támadásokat, több üres kapus gólt is kaptunk, és egyre nőtt a különbség. (32-26) Ezután következett egy 4-0-s NEKA sorozat, Kovács Tamás három átlövésével, és Deák Ádám találatával felzárkóztunk 32-30-ra, ráadásul Mario Sostaricsot piros lappal kiküldték a játékvezetők. Szücs Balázs is a kapuba lőtt szélről, és bár becsületesen küzdöttünk, a játékba sok hiba csúszott, rossz döntéseket hoztunk és a meccs vége előtt öt perccel megint öt gól volt a különbség. (36-31) A vége hatgólos vereség lett, de erre az eredményre büszkék lehetünk.

fotók: NEKA/Cseh Péter