Női Férfi

Bajnokság

2024. február 10, szombat 20:52

Megvan az első tavaszi siker

Félidőben még kétgólos hátrányban volt, végül 31-27-re nyert a HSA NEKA hazai pályán a Fejér B.Á.L. Veszprém ellen a K&H kézilabda liga 15. fordulójában. Mindkét oldalon nagyszerű kapusteljesítményt láthattunk, a támadójáték ugyanakkor szintén jól működött, hiszen összesen 58 gólt lőttek a csapatok. Az őszi, veszprémi siker után itthon is legyőztük a Fejér B.Á.L.-t érett, taktikus játékkal, ezzel megszereztük hatodik sikerünket.

K&H férfi kézilabda liga – 15. forduló

HSA NEKA – Fejér-B.Á.L. Veszprém 31–27 (12–14)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 300 néző

Vezette: Bíró Ádám, Kiss Olivér Bende

HSA NEKA: Deményi – Szücs B. 1, Dely 4, Sztraka 6 (2), Gál, Kovács T. 2, Molnár R. 2 - Csere: Mikler K. (kapus), Tárnoki, Krakovszki Zs., Karai 5, Tóth L. 6 (3), Ludmán 4, Nagy Á. 1 - Vezetőedző: Sótonyi László

Fejér-B.Á.L. Veszprém: Gödör – Hornyák B., Szuharev 1, Kristóf M. 2, Szrnka 5, Tarabochia 5, Nourelden - Csere: Balogh T. (kapus), Bugyáki, Hári 4 (3), Vetési, Draskovics 7, Preszter 1, Grünfelder 2 - Vezetőedző: Danyi Gábor

Az eredmény alakulása: 3.p.: 2–1; 13.p.: 3–4; 20.p.: 10–7; 25.p.: 10–11; 28.p.: 12–12; 33.p.: 12–16; 35.p.: 15–16; 40.p.: 17–20; 44.p.: 21–22; 52.p.: 26–22; 57.p.: 28–26

Hétméteresek: 7/5, illetve 4/3

Kiállítások: 2 perc, illetve 10 perc

Edzői értékelések:

Danyi Gábor: – Főleg az első félidőben megtaláltuk a NEKA gyengébb pontjait, ezúttal védekezésben annyira nem voltak acélosak. Mi viszont hátul nagyon egységesek voltunk, s ehhez egy kiváló kapusteljesítmény párosult. A második játékrész közepétől belefáradtunk, rossz döntéseket hoztunk, így végül megérdemelten nyertek a hazaiak. Ennek ellenére büszke vagyok a csapatra, nagyon jó mentalitással kézilabdáztunk.

Sótonyi László: – Az első félidőben nem volt bennünk átütőerő, a helyzeteink ugyan megvoltak, de a kapussal szemben sokszor elbuktunk. A csapat ismét tanúbizonyságot tett arról, hogy hétről, hétre, a korát meghazudtoló érettséggel játszik, olyan szituációkat old meg, amit tényleg nem lehetne elvárni.

Gyors gólokkal kezdtek a csapatok, majd 2-2 után közel hat percig egyik oldalon sem tudtak betalálni a játékosok. Ezt követően a jól szervező Sztraka Dániel vezérletével lendületbe jöttünk s 8-5-re elléptünk. A vendégek időt kértek és a bravúrokat bemutató kapusuknak köszönhetően egyre közelebb zárkóztak, sőt átvették a vezetést. Az első félidőben néha akadozott a védekezés, a veszprémiek sorra lőtték a góljaikat és Gödör Bence összesen kilenc védéssel zárt.

A folytatásban újabb két vendéggól született, ezzel már négyólos volt az előnyük, ekkor azonban a szünetben beállt Mikler Krisztián mutatott be fontos védéseket, ez pedig lökést adott a srácoknak. Karai Miklós két, valamint Tóth és Sztraka egy-egy találatával 16-17-nél egy gólra zárkóztunk a 37. percben. A fiatal irányító, Tóth Levente is éretten vezényelte az akciókat, a 43. percben pedig utolértük az ellenfelet. (21-21) Tóth tíz perc alatt négyszer volt eredményes, és Ludmán Marcell átlövései is sikeresek voltak, így egy 4-0-s sorozattal 26-22-re alakítottuk az állást. A hajrában Dely Márton két fontos gólt szerzett, Deményi Xavér hétméterest fogott, Kovács Tamás pedig kilőtte a felső sarkot, bebiztosítva ezzel a szezon hatodik győzelmét. (31-27)

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!