Női Férfi

Bajnokság

2024. április 06, szombat 21:13

Lehengerlő teljesítmény az Eger ellen

Nagy akarással és fegyelmezettséggel játszott a HSA NEKA a férfi NB I-es bajnokság szombati játéknapján, és a kiesési rangadót 32-23-ra nyerte meg a QHB Eger ellen. Sótonyi László együttese fejben végig koncentrált maradt, mindegyik játékosunk hozzátette a maga teljesítményét a sikerhez és a bentmaradás szempontjából rendkívül fontos két ponttal zártuk a találkozót.

K&H férfi kézilabda liga – 21. forduló

HSA NEKA – QHB-Eger 32–23 (15–10)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 300 méző

Vezette: Bócz László, Wiedemann Viktor

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 4 (2), Dely 6, Sztraka 2, Gál, Kovács T. 4, Molnár R. 4 - Csere: Tárnoki, Tóth L. 5 (1), Ludmán 5, Karai 1, Szücs B., Zakor, Csanálosi 1 (1), Nagy Á. - Vezetőedző: Sótonyi László

QHB-Eger: Marczika – Lezák 4, Nastaj 2, Tóth K. 1, Zennadi 7, F. Silva 2 (1), Száva 2 - Csere: Ágoston Á. (kapus), Kiss G., Döme, Tóvizi 3, Maracskó, Bajus, Boros 1, Kavin 1, Juhász P. - Vezetőedző: Tóth Edmond

Az eredmény alakulása: 5.p.: 2–2; 9.p.: 2–4; 13.p.: 5–4; 18.p.: 8–7; 25.p.: 13–7; 36.p.: 18–12; 39.p.: 19–16; 44.p.: 23–16; 49.p.: 25–19; 53.p.: 29–19; 58.p.: 32–21

Hétméteresek: 5/4, illetve 2/1

Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc

Idegesen kezdett mindkét csapat, látszott a játékosokon a mai mérkőzés tétje. Az egriek jól hozták helyzetbe a beállójukat, így 4-2-re elléptek a 9. percben. A védekezésünk feljavult, a kapusteljesítmény is remek volt, és Krakovszki Zsolt, Ludmán Marcell, valamint Dely Márton is betalált, és máris átvettük a vezetést. (5-4) Az látszott, hogy a vendégek nagyon készültek Sztraka Dániel gyors játékára, így Sótonyi László Tóth Leventét küldte a pályára. Fiatal irányítónk hozott némi változást a támadásokba, a 20. percben Ludmán Marcell már a második gólját szerezte, ezzel 10-7-re alakította az állást, jött is az egri időkérés. Deményi Xavér hatalmas ziccert védett, Ludmán Marcell már negyedszer volt eredményes, 13-7-re alakult így az állás. A HSA NEKA fiataljai fegyelmezetten tartották be a taktikai utasításokat, a Tóth-Sztraka páros együtt irányította a csapatot, ezzel a félidő 15-10-es vezetéssel zárult.

A fordulás után Kovács Tamás végre megvillantotta lövőerejét, és a 31. percben 16-10 volt az eredmény. Dely Marci hihetetlen munkabírással kézilabdázott, hétméterest érő betörése után gólt is lőtt. (20-16) Deményi Xavér tovább folytatta bravúrjai sorát, Ludmán Marci már az ötödik gólja után ünnepelhetett, és egyre jobban elhúzott a NEKA. (25-18). Az egriek nem találtak fogást rajtunk, Karai Miklós többször is nagyszerű blokkolással állította meg a vendég átlövőket, és jó volt látni, amikor három játékosunk vetődött egy megszerzett labdára. Ezen az estén a mieink voltak harcosabbak és motiváltabbak, és megérdemelten szerezték meg a két pontot.

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!