Női Férfi

Bajnokság

2024. február 17, szombat 19:36

Hullámzó teljesítmény Füreden

A Balatonfüred hazai pályán 28-24-re nyert a HSA NEKA ellen a K&H férfi kézilabda liga 15. fordulójában. Bár az őszi bajnoki meccsen és a múlt heti Magyar Kupa-meccsen is legyőztük ellenfelünket, ezúttal nem sikerült pontot szerezni. A mieink sok hibával és hullámzóan játszottak, de a 47. percben döntetlenre álltak a csapatok, végül a hajrában a hazaiak bebiztosították a győzelmet.

K&H férfi kézilabda liga – 16. forduló

Balatonfüredi KSE – HSA NEKA 28–24 (14–14)

Balatonfüred, Balaton Szabadidő- és Konferenciaközpont, 350 néző

Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton

Balatonfüredi KSE: Andó – Hornyák P. 7 (4), Kljun 3, Szmetán M. 6, Szűcs Bence 4, Varga M. 5, Kemény 1 Csere: Bősz (kapus) 1, Németh B., Sretenovic, Szöllősi B. 1, Sikosek Pelko, Kovács B., Dénes J. Vezetőedző: György László

HSA NEKA: Mikler K. – Krakovszki Zs. 2, Dely 6, Sztraka 4 (1), Gál 1, Kovács T. 2, Molnár R. 2 Csere: Deményi (kapus), Tárnoki, Karai 1, Nagy Á. 1, Ludmán 2, Tóth L. 3 (3) Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 5.p.: 4–4; 8.p.: 7–5; 12.p.: 7–9; 14.p.: 9–9; 20.p.: 11–13; 23.p.: 13–14; 35.p.: 17–14; 39.p.: 18–17; 47.p.: 21–21; 51.p.: 24–22; 57.p.: 26–22 Hétméteresek: 4/4, illetve 6/4 Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc

A 8. percben még a Füred vezetett 7-6-ra, majd Dely két, Molnár Robin és Gál Dominik 1-1 góljával elléptünk 9-7-re, így a 12.percben időt kért a hazai csapat. Kimaradt egy hétméteresünk, az ellenfél ugyanakkor kétszer is betalált és egyenlített, de egy jó védekezés után labdát szereztünk és Sztraka góljával, majd Ludmán Marcell szép átlövésével újra kettő volt az előny (10-12). A folytatásban Karai és Ludmán is eredményes volt, de később megállt a támadójáték és az utolsó több mint hét percben nem tudtunk betalálni. Igaz a másik oldalon a csereként beállt Demnyi Xavér parádés védéseinek köszönhetően a fürediek is mindössze egyszer szereztek gólt. (14-14)

A második félidőt sem kezdtük jól, sorra kimaradtak a helyzetek, miközben a Füred 17-14-re ellépett. Hétméteresből Tóth Levente több mint 12 perc után volt ismét eredményes. (17-15) A 38. percben Hornyák hétméteres után háromra nőtt a különbség (18-15). Dely, Molnár és a Gál Dominik által kiharcolt hétméterest belövő Tóth Levente találatával 19-18-ra felzárkóztunk, sőt miután elkezdtünk gyorsabb támadásokat vezetni, a 47. percben 21-21-nél egyenlítettünk. A végjátékban a Balatonfüred védekezése feljavult, mi többet hibáztunk és végül 28-24-es vereséget szenvedtünk.

MESTERMÉRLEG

György László: – Az első harminc perc maximálisan kiegyenlített volt, majd a második játékrészben a védekezésünk masszívabb, agresszívabb, s keményebb volt, mögötte Bősz Dániel nagyszerű teljesítményt nyújtott a kapuban. Ez határozta meg a győzelmünket, melynek nagyon örülünk, hiszen fontos két pontot szereztünk.

Sótonyi László: – Sikerült saját magunkat megvernünk. Ebből is tanulnunk kell, próbálunk előre tekinteni, az elkövetett hibákat kijavítani. Fiatal csapat lévén benne van ez a hullámzás, dolgozunk azon, hogy mindenki teljesítménye egyenletesebb legyen.