Női Férfi

Bajnokság

2023. február 18, szombat 22:26

Küzdelmes párharcot nyertünk a Komló ellen

Ahogy az várható volt, kemény és izgalmas mérkőzést vívott egymással a HSA NEKA és a Sport36 Komló a K&H férfi kézilabda ligában, a találkozót végül nagyszerű játékkal a boglári fiatalok nyerték 27-18-ra. A mieink az első perctől kezdve kézben tartották a mérkőzést, fegyelmezetten védekeztek, gyors, kombinatív kézilabdát játszottak, és végül megérdemelten győzték le az erős riválist. Sótonyi László együttesének ez volt a hatodik győzelme a szezonban, ezzel 14 ponttal a tabella 8. helyén áll.

K&H férfi kézilabda liga – 15. forduló

HSA NEKA – Sport36–Komló 27–18 (12–10)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 350 néző

Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

HSA NEKA: Palasics – Szilágyi Benjámin 4, Dely 1, Sztraka 3, Papp T. 4, Kovács T. 2, Krakovszki B. 8 (7) - Csere: Deményi (kapus), Tárnoki, Temesvári 3, Ács P., Sisa 1, Karai 1, Krakovszki Zs., Dobi - Vezetőedző: Sótonyi László

Sport36–Komló: Granic – Urbán 2, Takács B. 1, Szuharev 1, Szöllősi O. 2, Jerkovic 5, Hoffmann 2 - Csere: Pásztor I., Szilágyi Benjamin (kapusok), Vranac, Vaskó, Szunajko F. 1, Grünfelder, Melnyicsuk 4 (1), Csányi, Orbán - Vezetőedző: Kilvinger Bálint

Az eredmény alakulása: 7.p.: 5–1; 16.p.: 8–4; 21.p.: 8–7; 26.p.: 12–9; 32.p.: 13–10; 40.p.: 15–15; 49.p.: 20–15; 56.p.: 24–18

Hétméteresek: 9/7, illetve 5/1

Kiállítások: 14 perc, illetve 18 perc

Piros lap: Temesvári Gábor (HSA NEKA – 60.p.)

Krakovszki Bence hétméteresből szerezte a mérkőzés és a HSA NEKA első gólját. A Komló játékosai a rájuk jellemző kemény védekezéssel kezdtek, Dely Mártonnak így már a harmadik percben mezt kellett cserélnie, a helyére beálló Temesvári Gábor pedig rögtön egy remek átlövésgóllal kezdett. (2-0) Szilágyi Benjámin kétszer szélről volt eredményes, majd egy újabb Krakovszki büntető után az 7. percben már 5-1-re vezettünk, jött is a komlói időkérés. A folytatásban is gyors támadásokat vezettünk, Papp Tamás a védőkkel birkózva is gólt szerzett, a harmadik Krakovszki büntető is hibátlan volt, így 7-4-re elléptünk a 10. percben. Több mint öt percig nem született újabb találat, újabb szép megoldást láthattunk Papp Tomitól, Palasics Kristóf fontos védéseinek köszönhetően a 20. percben őriztük háromgólos előnyünket. (8-5) Két komlói átlövésre szerencsére jött Sztraka Dániel villámgyors lerohanásgólja, 9-8-nál pedig Sótonyi László kérte ki idejét a 22. percben.

Kettős emberelőnybe került a Komló a második félidő elején, majd Sztraka növelte a különbséget. (13-10) A feszült hangulatú mérkőzésen kicsit elbizonytalanodtunk, így egyenlített a Komló, 14-14-nél pedig fontos hétméterest értékesített Krakovszki Bence. Feljavult a védekezésünk, Deményi Xavér fontos védéseket mutatott be, és 15-15 után sorozatban lőtt öt góllal állva hagytuk a fehérmezeseket. (20-15) Az 52. percben Palasics hétméterest hárított, ez volt a vendégek harmadik kimaradt büntetője, majd kettős emberelőnyben Kovács Tamás lőtt az üres kapuba az 55. percben, ezzel már hét gólosra nőtt a NEKA előnye. (24-17) a mérkőzés utolsó három gólját is a NEKA szerezte, ezzel kialakult a 27-18-as végeredmény.

Edzői értékelések:

Kilvinger Bálint: Először is gratulálok a NEKA csapatának. Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy nem lett volna szabad, a második félidőben még felzárkóztunk, de a meccs egészét tekintve elkövettünk minden létező hibát, amit nem szabad, így a végére egy teljesen megérdemelt hazai győzelem született. Ma voltak gyenge teljesítmények, amiket nem bírtunk el, ha hibázunk, de jól dolgozik a csapat, annak megvan az eredménye, de ma ez nem így történt.

Sótonyi László: Én gratulálnék mindkét csapatnak, a mérkőzés nagy küzdelmet hozott mind taktikailag, mind egyéb szempontból. Az alapkoncepciónk továbbra is az, hogy fiatalokból építünk csapatot, amelynek tagjai krízishelyzetben lépnek pályára és hoznak döntéseket. A két elveszített mérkőzés után elsősorban magunkra voltunk mérgesek, de örülök annak, hogy ma sikerült ezeket az egy héten belüli hibákat kijavítani és szépen összeállt a védekezés, ami egy stabil alapot adott. Büszke vagyok a fiúkra, akik korukat meghazudtoló módon játszottak ma és ezt az eredményt elérték.

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!