Női Férfi

Bajnokság

2023. január 22, vasárnap 14:35

Értékes bronzérem a poreci nemzetközi tornán

A harmadik helyet szerezte meg a HSA NEKA csapata a Horvátországban rendezett nemzetközi tornán, miután a bronzmérkőzésen magabiztosan, 31-24-re nyert a házigazda RK Porec ellen. Sótonyi László együttesében több fiatal akadémista lépett pályára, akik a rutinosabb játékosainkkal együtt egyre jobb teljesítményt nyújtottak a versenyen. Szilágyi Benjámin 15 találattal a góllövőlista 5. helyén végzett. Az ellenfelek között horvát és osztrák kupaszereplő volt, mai riválisunk a horvát bajnokság 3. helyén zárta az alapszakaszt, és bejutott a playoff-körébe.

Darko Pupovac Emléktorna – 3. helyért

HSA NEKA – RK Poreč (horvát) 31–24 (14–10)

Poreč, SD Veli Jože, 50 néző

Vezette: Matija Brodić, Matija Hodžić

HSA NEKA: Deményi – Szilágyi B. 4, Temesvári 4, Sztraka 3, Karai 3, Kovács T. 2, Krakovszki B. 6 (2) - Csere: Győri N. (kapus), Tárnoki 1, Viski 2, Dely, Ács P. 2, Bali, Krakovszki Zs. 1 (1), Sisa 3, Kathi - Vezetőedző: Sótonyi László

RK Poreč: Ćopić – Car 4, Krupić 2, Bošnjak 1, Malinarich 6, Krajcar 1, Bajan 5 (4) - Csere: Vladić (kapus), Petrov, Ikanović, Ljubić 3, Boka 2, Muranović, Popović, Čipraka -Vezetőedző: Ilija Lovrinović

Az eredmény alakulása: 4.p.: 1–0; 8.p.: 1–3; 15.p.: 6–7; 19.p.: 10–7; 23.p.: 11–9; 33.p.: 17–10; 40.p.: 21–12; 44.p.: 22–15; 48.p.: 26–15; 56.p.: 30–21

Hétméteresek: 3/3, illetve 5/4

Kiállítások: 8 perc, illetve 14 perc

Piros lap: Lucian Krajcar (RK Poreč – 42.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Sótonyi László: A harmadik mérkőzésünkön sokat léptünk előre védekezésben, ennek volt köszönhető a nagyarányú győzelmünk. Örülök annak, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott, s különböző taktikai megoldásokat tudtunk gyakorolni, amelyek ezen a meccsen működtek a legjobban. A tornán megszerzett harmadik hely nagyon értékes, hasznos tapasztalatokkal zártuk ezt a néhány napot. Jövő keddtől folytatjuk a munkát, hiszen szűk két hét múlva már Magyar Kupa találkozón kell pályára lépnünk.

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!