Női Férfi

Bajnokság

2024. március 20, szerda 20:02

Bravúros siker, irány a Magyar Kupa négyes döntő

Fantasztikus játékkal, végig vezetve 36-30-ra nyert a HSA NEKA a CYEB Budakalász otthonában a férfi Magyar Kupa negyeddöntőjében, ezzel története során először bejutott a sorozat négyes döntőjébe. Sótonyi László fiatal együttese az első perctől kezdve jelezte, hogy bravúrra készül, 5-1-re ellépett, és bár a hazaiak többször is feljöttek egy gólra, a mieink egyszer sem engedték ki kezükből az előnyt. A tízgólos Sztraka Dániel vezérletével igazi csapatként küzdve, megérdemelten nyerték meg a boglári fiúk az idény egyik legfontosabb meccsét.

Magyar Kupa – 5. forduló

CYEB–Budakalász – HSA NEKA 30–36 (15–18)

Budakalász, Budakalászi Sportcsarnok, 270 néző

Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs

CYEB–Budakalász: Váczi D. – Varjú 4, Sinkovits 2, Kiss B. 7, Mikhalin 4, Juric-Grigic 9 (1), Kovács D. 1 - Csere: Tóth M. (kapus), Dávid M., Halász 1, Tyiskov 1, Varga M. 1, Szakács - Vezetőedző: Csoknyai István

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 5 (3), Dely 4, Sztraka 10 (1), Karai 4, Kovács T. 3, Molnár R. 4 - Csere: Mikler K. (kapus), Gál 4, Tóth L., Nagy Á., Ludmán 2, Szücs B. - Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 3.p.: 1–1; 8.p.: 1–5; 17.p.: 7–10; 27.p.: 12–17; 30.p.: 15–17; 36.p.: 18–22; 38.p.: 21–22; 45.p.: 25–26; 53.p.: 29–30; 55.p.: 30–32

Hétméteresek: 2/1, illetve 5/4

Kiállítások: 10 perc, illetve 10 perc

Piros lap: Tóth Levente (HSA NEKA – 18.p. – fejbe lőtte Tóth Mihályt)

fotó:archív

Kíváncsian vártuk, milyen teljesítménnyel rukkolnak elő a NEKA fiataljai a hosszú bajnoki szünet után, ráadásul a vezetőedző, Sótonyi László és néhány játékos a juniorválogatottal készült az elmúlt napokban, így a teljes keret nem tudott együtt edzeni. A HSA NEKA villámrajtot vett, Karai Miklós lőtte az első gólunkat, majd Molnár Robin, Krakovszki Zsolt, Kovács Tamás és Dely Márton is betalált, Deményi Xavér védéseinek is köszönhetően pedig a 8. percben 5-1-re vezettünk. Tartottuk az előnyünket, de a 17. percben kettős emberhátrányba kerültünk, majd miután Tóth Levente hétméteresből a kapus fejét találta el, piros lapot kapott, így három emberrel kevesebben voltunk a pályán. Mikler Krisztián két bombavédést mutatott be, így 1-1-gyel zártuk ezt a szakaszt. Nem tört meg a mieink lendülete, tartottuk a négygólos előnyt, Sztraka Dániel nagyszerűen irányított, a csapattársak közül mindenki hozzátette a maga teljesítményét.

A második félidő szorosabban alakult, a 38. percben feljött a Budakalász 22-21-re, és hosszú percekig 1-2 volt a NEKA előnye, a hazaiak nem tudtak egyenlíteni, de mi sem tudtunk ellépni. Az 53. percben is mindössze egygólos volt az előnyünk, (29-30), ezen azestén azonban fejben erősebbek voltunk ellenfelünknél, és döntő szituációkban sem remegett meg a kezünk, sőt mindig volt valaki, aki lendített a játékunkon. Az utolsó közel hat percet 4-0-ra nyertük meg, ezzel nagy meglepetésre, szenzációs győzelmet arattunk.

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!