Női Férfi

Bajnokság

2024. április 24, szerda 21:14

Bravúros pontszerzés a Fradi ellen

Nagyszerű játékkal, szinte végig vezetett a HSA NEKA az FTC-Green Collect ellen, végül 30-30-as döntetlennel zárult a K&H férfi kézilabda liga szerdai összecsapása. Sótonyi László játékosai motiváltan és koncentráltan kézilabdáztak, és az erősebb Fradi ellen nagyon fontos pontot szereztek. Mindkét oldalon volt extra teljesítmény, nálunk Deményi Xavér 16 védést mutatott be, míg a vendégeknél Nagy Bence 14 gólt szerzett.

K&H férfi kézilabda liga – 26. forduló

HSA NEKA – FTC-Green Collect 30–30 (18–15)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 400 néző

Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 6 (5), Dely 4, Sztraka 5, Gál 2, Ludmán 3, Molnár R. 2 - Csere: Mikler K. (kapus), Tóth L. 1, Kovács T. 6, Tárnoki 1, Szücs B., Zakor - Vezetőedző: Sótonyi László

FTC-Green Collect: Borbély – Bujdosó 2, Balogh Zs. 1, Bognár A. 2, Pordán, Nagy B. 14 (5), Kovacsics 5 - Csere: Győri K. (kapus), J. Mikita, Füzi 4, Debreczeni 1, Imre B. 1, Szepesi - Vezetőedző: Pásztor István

Az eredmény alakulása: 4.p.: 3–1; 9.p.: 4–4; 12.p.: 7–7; 20.p.: 11–10; 24.p.: 15–11; 32.p.: 20–15; 38.p.: 20–19; 45.p.: 24–22; 50.p.: 26–26; 55.p.: 28–28; 58.p.: 30–28;

Hétméteresek: 6/5, illetve 5/5

Kiállítások: 2 perc, illetve 6 perc

A mérkőzés rögtön két Deményi Xavér védéssel kezdődött, kapusunk nagyszerűen megalapozta a csapat mai teljesítményét. Dely Márton lendületes támadás végén megszerezte az első gólt, majd szélről Molnár Robin és Krakovszki Zsolt volt eredményes, így a 4. percben már 3-1-re vezettünk. A folytatásban perceken át mi szereztünk vezetést, de a Fradi Nagy Bence vezérletével mindig egyenlített. Kovács Tamás átlövésével a 19. percben 11-8-ra elléptünk, és Deményi továbbra is extra bravúrokat mutatott be, ziccert védett többször is. Ludmán Marcell, Sztraka Dániel is többször fontos góllal lendített a NEKA játékán, és a félidőben 18-15-re vezettünk.

A folytatásban már mindkét csapat többet cserélt, a vendégek vezetőedzője igyekezett frissíteni a Fradi sorát, ami nem volt egyszerű, hiszen sok sérült nehezíti Pásztor István dolgát, és a múlt szombati Olympiakosz elleni kupameccs is sokat kivett a játékosokból. A kapuba beállt Győri Kristóf többször is megzavarta a mieinket, de Deményi is folytatta jó sorozatát. A második félidőben tartottuk a 2-3 gólos előnyt, ám a rutinos Ferencváros mindig felzárkózott. Az 58. percben 30-28-ra vezetett a HSA NEKA, és bár a Fradi egyenlített, a győztes találatot nem tudta belőni, a hazaiak megérdemelten szereztek egy pontot.

fotó:NEKA/Tompos Gábor