Női Férfi

Bajnokság

2023. december 01, péntek 21:02

Az első félidőben eldöntötte a meccset a Szeged

A K&H férfi kézilabda liga 12. fordulójában az OTP Bank-PICK Szeged esélyeshez méltó játékkal 39-30-ra nyert a HSA NEKA otthonában. Ellenfelünk, amely szerdán még Bajnokok Ligája mérkőzést játszott Zágrábban, komolyan vette a találkozót és több válogatott játékosuk extrát nyújtott. Az első félidőben kialakult a kilencgólos különbség, de fiataljainkat dicséret illeti, hiszen a fizikálisan jóval erősebb és magasabb kékmezesek ellen igyekeztek helyt állni és a második harminc percet döntetlenre hozták.

K&H férfi kézilabda liga – 12. forduló

HSA NEKA – OTP Bank-PICK Szeged 30–39 (12–21)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 650 néző

Vezette: Bócz László, Wiedemann Viktor

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 7 (5), Dely, Sztraka 1, Karai 1, Ludmán 2, Molnár R. 4 - Csere: Mikler K. (kapus) 1, Tárnoki 1, Gál D. 2, Kovács T. 4, Szücs B. 1, Tóth L. 3, Csányi, Kathi 3, Nagy Á. - Vezetőedző: Sótonyi László

OTP Bank-PICK Szeged: Mikler R. – Szilágyi B. 3, Garciandia 4, Bombac 2, Bánhidi 10, Mackovsek 4, Jelinic 3 - Csere: Imsgard (kapus), Kalaras 2, Stepancic 1, Bodó 6, Sostaric 2, Frimmel, Martins 2, Rea, Molina - Vezetőedző: Kárpáti Krisztián

Az eredmény alakulása: 5.p.: 4–2; 10.p.: 6–6; 16.p.: 8–10; 22.p.: 8–16; 27.p.: 12–18; 37.p.: 15–25; 41.p.: 19–29; 47.p.: 21–35; 55.p.: 27–36; 58.p.: 30–37

Hétméteresek: 6/5, illetve 1/0

Kiállítások: 4 perc, illetve 12 perc

Gyors támadások és egymást követő gólok jellemezték a mérkőzés első időszakát, az 5. percben Molnár Robin másodszor talált be, ezzel 4-2-re vezettünk. Mikler Roland védéseinek köszönhetően akadozott a helyzetkihasználásunk, a másik oldalon pedig főleg beállóból volt eredményes a Szeged, amely fordított 9-6-ra. Sótonyi László időkérése után Tóth Levente szép átlövésből szépített, de elég volt három figyelmetlen hiba, és újabb három találatot írhattunk fel a kékek neve mellé (8-13). A 21. percben Bánhidi Bence hatodik kísérletéből a hatodik gólját lőtte, így 13-8 volt az állás, a félidőre pedig 21-12-es vendégelőnnyel mentek öltözőbe a csapatok.

Fordulás után a felnőtt válogatott Eb-keretébe behívott Krakovszki Zsolt és Molnár Robin góljaival tartottuk magunkat. Ezt követően elsősorban a fiatalok kaptak játéklehetőséget, a junior válogatottban is együtt játszó Kathi Sándor, Tóth Levente, Kovács Tamás belső hármas volt sokat a pályán, akik összesen tíz találatig jutottak. Állandósult a tízgólos szegedi előny, de a mieink egy percre nem engedtek le, erőn felül harcoltak a fizikálisan jóval nagyobb és erősebb vendégjátékosokkal szemben. Bánhidi Bence 10/10-es mutatóval zárt, Bodó Richárd hatszor volt eredményes. Összességében sportszerű találkozót és papírforma győzelmet hozott a mérkőzés.

fotók: NEKA/Tompos Gábor