Női Férfi

Bajnokság

2024. április 19, péntek 21:51

A végjáték a Dabasnak sikerült jobban

A mérkőzésen sokáig vezetett, végül 24-22-es vereséget szenvedett a HSA NEKA a Dabas otthonában. A K&H férfi kézilabda liga pénteki játéknapján rendezett összecsapás kevés gólt hozott, szinte végig szoros volt az állás, és bár az 53. percben nálunk volt az előny, a hajrában a kevesebbet hibázó hazaiak rutinja érvényesült.

K&H férfi kézilabda liga – 22. forduló

Dabas KC – HSA NEKA 24–22 (10–12)

Dabas, OBO Aréna, 900 néző

Vezette: Asztalos Bence, Szalay Zoltán

Dabas KC: Nagy T. – Ács T. 2, Fekete B. 1, Török Á. 5 (2), Garajszki, Koller 2, Laurinyecz 3 - Csere: Szöllősi Sz. 4, Bálint B. 7 (3), Dobrkovic, Kádár - Vezetőedző: Tomori Győző

HSA NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 2, Dely 3, Sztraka, Gál 4, Kovács T. 4, Molnár R. - Csere: Mikler K. (kapus), Tárnoki 2, Karai, Tóth L. 4 (2), Nagy Á., Ludmán 1, Szücs B. 2 - Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 6.p.: 3–3; 15.p.: 5–6; 17.p.: 7–6; 21.p.: 7–8; 23.p.: 9–9; 36.p.: 11–12; 42.p.: 11–14; 49.p.: 17–17; 53.p.: 19–20; 59.p.: 23–21

Hétméteresek: 5/5, illetve 2/2

Kiállítások: 8 perc, illetve 10 perc

A mérkőzés elején kiegyensúlyozott volt az állás, egyik csapat sem tudott ellépni, a 9. percben 5-5 volt az állás. Ekkor a kapusok pillanatai következtek, hiszen a legközelebbi találat a 15. percben esett, ekkor a Dabas szerzett előnyt. Deményi Xavér továbbra is remek teljesítményt nyújtott a kapuban, és két Krakovszki Zsolt góllal átvettük a vezetést (7-8). Az első félidő végén Sótonyi László időt kért, ezt követően két gólt lőttünk és hárommal vezettünk. (9-12)

Szünet után folytatódott a jó teljesítmény, irányítóként ezúttal Tóth Levente vállalta magára a vezérszerepet, a két kapus pedig továbbra is főszerepet vállalt mindkét oldalon. A mérkőzést a HSA NEKA tartotta kézben, a hazaiak sokáig csak tartani tudták velünk a lépést, a vezetés folyamatosan nálunk volt. Egészen az 56. percig, amikor a Dabas hosszú idő után átvette a vezetést és a végjátékot kevesebb hibával hozta le.

Edzői értékelések

Tomori Győző: – Két nagyon jól felkészített csapat találkozott ma egymással. Örülök, hogy ismét egy szoros találkozót tudtunk a végén a magunk javára fordítani. Valószínűleg játszunk még idén a NEKA csapatával és bízom abban, hogy akkor is sikerül majd nyernünk.

Sótonyi László: – A Dabas ma a végjátékban érvényesítette a rutinját. Nekünk nincs más hátra mennünk kell tovább, de abban bízom, hogy ha a csapat ilyen mentalitással lép pályára, akkor pontot, pontokat fogunk még szerezni.

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy az elsők között értesülhess sikereinkről!