Női Férfi

Bajnokság

2024. január 02, kedd 14:55

A bajnoki címvédő érkezik Balatonboglárra

A bajnoki címvédő, Győri Audi ETO KC együttesét látja vendégül szerdán, 17 órától a NEKA NB I-es csapata a K&H női kézilabda liga 21. fordulójában. A kisalföldiek kilenc győzelemmel és két vereséggel a harmadik helyről várják a mérkőzést.

A Bajnokok Ligájában még veretlen győriekkel alig két hónapja, napra pontosan november nyolcadikán csaptak össze a mieink, akkor idegenben 35–21-es vereséget szenvedtünk. A kisalföldiek a bajnokságban kétszer kaptak ki, az éllovas Motherson Mosonmagyaróvári KC (33–30) és a még hibátlan FTC-Rail Cargo Hungaria egylete ellen is idegenben hullajtották el a pontokat (28–22). A szezon során a legtöbb gólt, negyvenegyet, a Kozármisleny KA-nak dobták, míg a legkevesebbet, huszonkettőt, a Fradinak. A legeredményesebb játékosuk a norvég Emilie Hovden, aki tizenegy találkozón ötvenkétszer volt eredményes. Az átlaguk is egészen pazar, hiszen meccsenként közel hatminchatszor zörgetik meg a hálót, s mindössze 22,8-at kapnak. A kapusok rangsorában a holland Rinka Duijndam az előkelő második helyen áll.

A boglári lányok legutóbb az óév utolsó előtti napján léptek pályára a Népligetben. A fővárosi zöld-fehérek elleni találkozón kiváló teljesítményt nyújtottak Bakó Botond vezetőedző tanítványai. Hiszen amellett, hogy huszonhat gólt dobtak, mindkét félidőben voltak olyan jó periódusaik, melyekre lehet alapozni a jövőt. A NEKA mestere többször hangsúlyozta, hogy a következő nagy téttel bíró meccsük január 13-án lesz, amikor is az MTK Budapest látogat Balatonboglárra.

A világsztárokkal teletűzdelt győriek keretében két olyan játékos is szerepel, aki a NEKA-n nevelkedett, nevezetesen Fodor Csenge és Ogonovszky Eszter, igaz utóbbi jelenleg a cseh DHK Baník Most együttesénél szerepel kölcsönben.