Női Férfi

Bajnokság

2024. március 30, szombat 20:32

27 gólt lőttünk a Veszprémnek

A HSA NEKA a bajnoki címvédő Telekom Veszprém otthonában lépett pályára a K&H férfi kézilabda liga szombati játéknapján, a párharcot a hazaiak nyerték 42-27-re. Az első félidőben még látszott a megilletődöttség a mieinken, de a második harminc percben sikerült a gyors, dinamikus játékot bemutatni. Az ifjúsági válogatott beállósunk, Zakor Zalán 17 évesen, a névnapján debütált az élvonalban.

K&H férfi kézilabda liga – 20. forduló

Telekom Veszprém – HSA NEKA 42–27 (23–11)

Veszprém, Veszprém Aréna, 1345 néző

Vezette: Bátori Bence Martin, Szécsi Lantos Boldizsár

Telekom Veszprém: Jensen – Vailupau 2, Yahia 2, Casado 3, Pechmalbec 7, Kosorotov 3, Descat 4 - Csere: Ligetvári, Végh 3, Mahé 4 (1), Sandell 2, Nilsson 7, Szabó T., Elísson 4, El-Deraa 1 - Vezetőedző: Ilic Momir

HSA NEKA: Mikler K. – Krakovszki Zs. 3 (1), Dely 4, Tóth L. 4 (2), Gál, Kovács T. 4, Molnár R. 3 - Csere: Deményi (kapus), Karai 2, Ludmán 5, Nagy Á. 2, Tárnoki, Szücs B., Csanálosi, Zakor - Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 3.p.: 1–1; 7.p.: 5–1; 12.p.: 9–3; 17.p.: 12–8; 23.p.: 17–11; 32.p.: 25–11; 38.p.: 25–15; 44.p.: 31–21; 47.p.: 33–22; 50.p.: 35–22; 56.p.: 38–26

Hétméteresek: 1/1, illetve 4/3

Kiállítások: 4 perc, illetve 2 perc

Sztraka Dániel távollétében Tóth Levente irányította a csapatot, melynek keretében ezúttal 15 játékos kapott helyet. A Veszprémnél igazi világklasszis játékosok léptek pályára, közülük Vailupau szerezte a mérkőzés első találatát. Dely Márton egyenlített, de négy hazai gólnak köszönhetően a 7. percben 5-1-re ellépett az ellenfél. Igyekeztünk megnehezíteni a veszprémiek dolgát, de magabiztosan jutottak el a kapunkig, a boglári játékosok többször is a kelleténél jobban tisztelték a riválist. Voltak jó megoldásaink, szép akcióink, de a különbség egyre nőtt a két csapat között, a félidőben 24-11-re vezetett a Telekom.

A második félidőre Sótonyi László vezetőedző igyekezett felrázni a csapatot, és nagyobb önbizalommal, gyors kombinatív támadásokat vezetve folytattuk a meccset. Dely Márton 25-11 után háromszor is betalált, feljöttünk 25-15-re, ekkor időt kértek a veszprémiek. A félidőben beállt Deményi Xavér több bravúros védést mutatott be, és jó volt látni, hogy fiataljaink sokkal nyugodtabban kézilabdáztak, mint a szünet előtt. A 17 éves beállósunk, Zakor Zalán bemutatkozott az élvonalban, a HSA NEKA végül 42-27-es vereséggel utazott haza Veszprémből.